Loodustunnetus

Jõulu altar

Jõulud kui muistne maarahva püha

Kust pärineb nimetus Jõulud? Paljud keelemehed on arvanud, et sõna jõul on laenatud muinasskandinaavia keelest tuhatkond aastat tagasi. Vana-inglise “geõla” ja vana-norra “jõl” kannavad endas tähendust “ratas”. Samuti on vanades ürikutes kasutatud Jõulude sümbolina ratast, mis tähistab ajaratta pöörlemist. Selles kontekstis on Jõulud kui muistne maarahva püha. Vaatame aga pisut lähemalt, kus on selle traditsiooni …

Jõulud kui muistne maarahva püha Read More »

Kuuvarjutus kui transformatsiooni värav 16. mai 2022

Tere taas, armas kaasteeline! Iidsetest aegadest on kuuvarjutust peetud maagiliseks, kuid ohtlikuks ajaks; müstiliseks ja samas saatuslikuks. Punase verekuu ilmumist taevasse on seostatud sõdade, hädade ja looduskatastroofide etteennustamisega. Seda nähtust on peetud ka kõrgemate jõudede võimuvõitluseks. Tänapäeval, kui teadus oskab neid loodusnähtusi seletada, on muidugi suur osa müstikast hajunud, kuid varjutuste mõju sellegipoolest selgesti tajutav …

Kuuvarjutus kui transformatsiooni värav 16. mai 2022 Read More »

Neli ürgelementi – neli ilmasammast

Neljale ürgelemendile toetub pea kogu põlisrahvaste maailmatunnetus ja tasakaaluõpetus. Kui meie mõnes eluvaldkonnas asjad ei lähe soovitud kujul, kogeme puudust või kannatusi, siis tuues tasakaalu läbi ürgelementide väe saame oma eluväge harmoniseerida. Kui aga ürglementide tasakaal on just meie jaoks ideaalselt paigas, on eluratta (manaratta, saatuseratta, õnneratta – heal lapsel minu nime 🙂 ), veeremine …

Neli ürgelementi – neli ilmasammast Read More »