Vaimse esmaabi ABC

12 kuldset reeglit, mida meeles pidada.

Kuigi iga vaimse enesearengu teel teel käija on tõenäoliselt kuulnud uuest Veevalaja ajastust ja liikumisest 5D maailma, siis need muutused võtavad paraku aega. Märkame, kuidas vana energia ei taha võitluseta lahkuda ja uus pole eneselegi veel päriselt selge. Kuidas ikka veel märkame, et emotsioonid tahavad üle pea kokku lüüa; kuidas keegi tunneb, et peab tõestama, et ta on õige ja keegi teine on vale; kuidas mõni vahva ja südikas sõber kurdab, et ta enam ei jaksa ja on murdumas või armas valgustöötaja tuleb abi ja toetust otsima raskel hetkel. Sestap panin endale meeldetuletuseks kirja 12 punkti – vaimse esmaabi ABC, mis on ajatu klassika, mida endale ikka ja jälle teadvustada ning millele toetuda, kui tasakaal kõikuma tahab lüüa või hinge pime öö võimust võtta. Võib-olla on ka Sinul, armas teekäija, nende lugemisest, meenutamisest ja teadvustamisest kasu ning tuge.

Kui tunned sisemist kutset osaleda tantristlikes-šamanistlikel naisteringides või  trummirännakutel, võta lahesti ühendust, et teaksin Sulle sündmuste infot saata. 

1. Ole teadlik, et energia järgib tähelepanu.

Ole teadlik, et energia järgib tähelepanu. Eranditeta. Seega pole vahet, kas sa toetad või võitled millegi vastu, mõlemal juhul annad Sa oma energia sellele nähtusele, olukorrale, olendile. Sinu eluenergia on Sinu kõige väärtuslikum ressurss! Selle lõppedes, lõppeb elu. Saa teadlikuks ja vali, kuhu oma energia kinkida. Lõpeta tühised võitlused, vastandumised ja enesetõestamine. Sa oled väärtuslik, see ei vaja mingit lisatõestust! Keskendu selle toetamisele, mille kasvu ja õitsemist soovid. Leia igas olukorras positiivne ja keskendu sellele. Keskendu oma tugevustele, headele omadustele ja oskustele, sellele, mida Sa suudad. Keskendu igas olukorras helgele. Keskendu probleemide asemel võimalustele, vastandumise asemel toetamisele, takistuste asemel arengule. Küsimused avavad uusi võimalikkuseid. Küsi igas olukorras: „Mis on selles head, mida ma võib-olla preagu ei näe?” ,”Milline kingitus ma saan maailmale praegu olla?”, „Mis veel on võimalik?”

2. Jää paigale, teadvusta ja võta oma emotsioonid vastu.

Jää paigale, teadvusta ja võta oma emotsioonid vastu. Kuidas seda teha? Lihtsalt tule preagusese hetke ja tunne, mida Sa tunned. Püüa oma tunnet nimetada. Võib-olla on mitu tunnet korraga: agresiivsus, viha, hirm, paanika? Tunneta iga tunnet eraldi. Teadvusta, kus täpselt Sa seda tunnet oma kehas tunned ja ütle endale nt: „Ma kogen praegu hirmu tunnet oma rinnakus.” Selline lause aitab Sul tunnet transformeerida, mitte kehasse alla suruda ja alateadvusesse salvestada, vaid vabastada. Selliselt on kõik tunded läbi protsessitavad kordades kiiremini ja tervislikumalt. Ära karda oma tundeid. Tunded näitavad, et Sa oled elus inimene. Avane neile armastuses ja teadlikkuses ning nad mööduvad kordades kiiremini ja Sind oimetuks väntsutamata.

3. Tule hetkesse. 

Tule hetkesse. Kui Sa tunned misiganes frustratsiooni, hirmu, viha, segadust, siis tule preagusesse hetkesse. Kuidas? Märka oma hingamist, taju sisse- ja väljahingamist, märka tänulikkusega, et Sa oled elus. Tunneta oma keha, südamelööke, pulssi. Kas Sa tunned mingit lõhna? Kas sul on pigem soe või külm? Kas Sul on kõht täis, on Sul janu? Kus Sa viibid? On Sul üldiselt turvaline st Su elu on hetkel väljaspool ohtu? Puuduta iseenda nahka, patsuta end, taju oma olemasolu. Mida Sa praegu näed? Kaardista kõik oma aistingud. Hinga. Tunneta täpselt, kuidas on praegu elus olla. Hinga teadlikult Elu sisse ja pingeid välja.

4. Puhastu. 

Puhastu. Kuidas? Füüsilisel tasandil: paastu, toitu tervislikult, puhasta raskemetalle ja toksiine kehast välja, vajadusel eemaldu inimestest, kes sind ei väärtuste ega austa, tee mõnusaid veeprotseduure, soolavanne, koori oma nahka looduslike (isetehtud) koorijatega jne. Vaimsel tasandil: mediteeri, praktiseeri meelevaikust, paastu meediast (soovitavalt jäädavalt), vabasta kehasse kinnijäänud traumasid ja emotsioone (Rännakud, TRE, EFT jpt tehnikad). Kasuta ürgelementide väge koos taotlusega enda puhastamiseks ja nõrgestavatest mõttemustritest vabanemiseks: palu dušši all või allikal vetevaimul end puhastada ja kõik ebavajalik maha pesta, palu küünlaleegi, lõkketule või kamina ääres tulevaimul transformeerida kõik negatiivsed energiad; palu tuulisel päeval õhuvaimul oma pea nõrgestavatest ja painavatest mõtetest puhtaks puhuda; lama või ole paljajalu maapinnal ja palu maaemal neutraliseerida kõik, mida Sa enam ei vaja ja mis Sind ei toeta.

5. Me oleme siia kehastunud põhjusega.

Me oleme siia kehastunud põhjusega. Kui sa hetkel ei näe mingil põhjusel sügavamat mõtet, siis mõtiskle selle üle, kui suur on aegade algusest tõenäosus, et just Sina sünnid ja kehastud, et kogeda Elu Imet. Kui Sa mõistad, milline erakordne võimalus see on, siis taipad ka, et see pole lihtsalt kokkusattumus. Seejärel hakka küsima küsimusi, sest küsimused avavad võimalusi ja teadlikkust. Mis on minu hinge ülesanne? Miks ma olen siia kehastunud? Mis on minu eluülesanne? Mida ma olen tulnud siia tegema? Milline panus ma saan maailmale olla?

6. Tea, et Sul on alati olemas meeskond vaimolendeid Sind saatmas, kaitsmas ja toetamas.

Tea, et Sul on alati olemas meeskond vaimolendeid Sind saatmas, kaitsmas ja toetamas. Isegi, kui Sa pole nendega veel sidet loonud või neid teadlikult kutsunud, siis on Sul kaitseingeleid, kes on valmis Sind kaitsma ja hoidma; väeloomi, kes on valmis Sind juhatama ja väestama; koduvaim, kes on valmis Su koduenergiat tõstma ja kaitsma; taimevaimud, kes on valmis Sinuga koostööd tegema ja Sind tervendama; vaimsed teejuhid, kellega saad nõu pidada; maagilised sümbolid, mis on valmis Sinu energeetikat tervendama, korrastama ja tõstma jne. Tunneta kogu seda
vägevust, mis on Sinu teenistuses. Usalda ja kutsu appi neid jõude.

7. Tee igapäevaselt energeetilisi harjutusi.

Tee igapäevaselt energeetilisi harjutusi nt shindo, jooga, 5 tiibetlast, ka-keha tugevdamine (Egiptuse praktika), sungazing, hormonaalne võimlemine, pranayamad, tšakrasilindrite keerutamine, tantristlikud energia tõstmise harjutused jne, jne. Uuri uudishimu ja avatusega, katseta ja leia lõputust nimekirjast just endale sobivad. Nii, nagu füüsilise keha treenimise puhul, ei näe Sa tulemust kohe, siis ka energiakeha tugevdamine nõuab aega ja kannatust, kuid kord tulemusi kogedes mõistad selle tõelist väärtust ja totaalset elukvaliteedi tõusu, hinge- ja vaimujõu tugevnemist ja teadvuse avardumist, vaimset ärkamist.

8. Praktiseeri tänulikkust.

Praktiseeri tänulikkust. Tänulikkus loob kõige enam seda, mille eest tänulik olla. Sea sisse isiklikud tänulikkuse rituaalid või kirjuta päevikusse igal õhtul, mille eest päeva jooksul tänulik olid. Kui palju on tegelikult neid imelisi asju, mida pead iseenesestmõistetavaks? Öeldakse, et inimesed, kes tänavad Loojat, on õnnelikumad ja elavad palju külluslikumat elu, kui need, kes paluvad. Mõtiskle selle üle. 

9. Tee enesega teadlikku varjutööd.

Tee enesega teadlikku varjutööd. Kuidas? Vaatle kõike, mis Sind ärritab, vihastab, kurvastab teadlikkusega ja tänulikkusega, et see toob Sinu peidetud varjuküljed ning veel tervendamata haavad esile. See annab võimaluse nende teemadega endas tegeleda ja tõusta ohvrist (Teised teevad mulle nii!) Meistriks (Mina loon ise oma soovitud reaalsust!). Saad teha varjutööd ise või kasutada selleks toetatud Rännakuid alateadvusesse (Rännakuteraapia, šamaanirännakud vms)

10. Sa koged seda, mida Sa sisaldad. 

1Sa koged seda, mida Sa sisaldad. Külgetõmbe seadus kehtib alati, Eranditult. Mingil teadvuse tasandil võib seda põrgulikult raske olla vastu võtta, aga Sa lood kogu oma kogemuse ise. Teadlikult vast 5% ja ülejäänud 95% alateadlikult. Seega too kogu fookus ära sellelt, mida teevad teised ja keskendu endale. Uuri ja avasta ennast, tegele enesearenguga, tervenda kõik oma haavad ja traumad, puhasta oma minevikku, karmaliini, suguvõsamustreid (Rännakuteraapia, šamaanirännakud, konstellatsioonid, varjutöö jt praktikad). Tee seda seni, kuni oled oma looduga ehk oma eluga täielikult rahul ja harmoonias. Iga muutus loeb ja panustab Sulle.

11. Teadvusta, et Sul on otseühendus Loojaga, Algallikaga, Kõikide Teadmise Järvega.

Teadvusta, et Sul on otseühendus Loojaga, Algallikaga, Kõikide Teadmise Järvega, kuidas iganes Sa seda nimetad. Sa ei ole eraldatud ega üksi, see on illusioon. Isegi, kui Sul on see tunne meelest läinud, siis Sa saad selle meelde tuletada ja selle sideme taastada. Tea, et isegi lühiajaline allikakogemus loob Sind täiesti uueks, väestab, harmoniseerib ja tervendab. Kui Sa ei tea, kuidas sinna jõuda, siis räägi oma vaimabilistega, teejuhtidega, uuri, mediteeri, avardu, otsi toetust nii kaua, kuni leiad juhatuse. Usalda iseennast ja Elu.

12. Kus iganes Sa oma teel parasjagu oled – Sa oled õige ja väärid armastust.

Kui Sa tunned, et ei suuda edukalt mitte midagi eelpoolöeldust teha, kui vaatamata kõigile Su pingutustele ja taotlustele mitte miski ei õnnestu, Sa oled ikka veel tugevate emotsioonide keerises ja reageerimises, Sa eksid kõige vastu, mille Sa ise usud õige olevat ja mille poole püüdled, siis jää enese suhtes ikka suuremeelseks, heatahtlikuks ja armastavaks. Sa pole vale. Sa oled õige! Sa oled täiuslik ja õiges kohas just täpselt praegu selsamal hetkel. Sa oled oma teel, arengu- ning õppimisprotsessis. Sa oled Elav Inimene. Sa väärid kogu armastust ja heatahtlikkust – anna seda alustuseks iseendale. Räägi iseendaga oma armastuse keeles, avalda endale armastust st tee seda ja anna enesele, mida tahad, vajad ja armastad – tantsi, laula, mängi pilli, ehi ennast, tee sporti, suudle, võta päikest, uju, kirjuta luuletusi, maali, kallista puid, nuta, naera, hinga!

Olgu see vaimse esmaabi ABC Sul keerulistel hetkedel oma tööriistakastist võtta.

Soovin Sulle hingerahu, tasakaalu, rõõmu, keskmesse ja iseendaks jäämist!

Armastusega

Nidas

Kui tunned, et vajad mistahes toetust oma teel, võta lahkesti ühendust ja leiame just Sulle sobivaima vormi koostööks. Olen Sinu jaoks olemas.