Kuuvarjutus kui transformatsiooni värav 16. mai 2022

Tere taas, armas kaasteeline!

Iidsetest aegadest on kuuvarjutust peetud maagiliseks, kuid ohtlikuks ajaks; müstiliseks ja samas saatuslikuks. Punase verekuu ilmumist taevasse on seostatud sõdade, hädade ja looduskatastroofide etteennustamisega. Seda nähtust on peetud ka kõrgemate jõudede võimuvõitluseks.

Tänapäeval, kui teadus oskab neid loodusnähtusi seletada, on muidugi suur osa müstikast hajunud, kuid varjutuste mõju sellegipoolest selgesti tajutav ning endiselt astroloogide ja müstikute huviorbiidis.

Maa, Kuu ja Päikese samaväärse suhtelise asukoha kordumine toimub 1 kord 18 aasta jooksul. Astronoomias nimetatakse seda perioodi Saroseks. Usutakse, et see, mida Sa kuuvarjutuse ajal lood, saadab Sind 18 aastat. Seetõttu on väga oluline mitte hüpiknukuna kaduda emotsionaalsesse keerisesse, mis võib meid sel ajal kergesti tabada, vaid läheneda sellele ajale teadlikkusega, käsitleda tundeid küpsusega ning väljuda varjutuse transformatsiooniväravast tervemana, küpsemana ja vabamana.

Kui päikesevarjutused sümboliseerivad millegi uue algust ja lähtepunkti, siis kuuvarjutused omakorda kannavad perioodi tulemuse, järelduse või kulminatsiooni energiat.

2022. aastal toimub kokku 2 kuuvarjutust:

16. mai 2022 kell 7:11

8. november 2022 kell 13:59

Kuu – vastutab intuitsiooni, alateadvuse, aimduse, teadvustamata käitumise eest, sümboliseerides meie hinge, loovat naisalget, ema, emainstinkte, viljakust, elu, perekonda, mehele naist. Samuti aga ka meie varjukülgi, tumedamaid teadvustamata sügavaid hoovusi, salapäraseid jõude, mis tekitavad tõuse ja mõõnu, mis meie kontrollile ega tahtele ei allu, kuid meie elutsükleid ometigi jõuliselt mõjutavad.

Kuidas kuuvarjutus meid mõjutab?

Kuuvarjutuse periood võib eriti tugeva mõjuga olla südame-veresoonkonna haiguste või psüühikahäirete all kannatavate inimeste jaoks, eakate ning lapseootel naiste jaoks. Samuti suurenevad sel perioodil paraku enesetappude arvud. Päris puutumata aga ei pruugi me keegi jääda.  Mõnel juhul võib turbulents olla ikka päris hirmutav. 

Põhjuseks on see, et inimesed ei tule oma raskete tunnetega lihtsalt toime. Abiks võib olla teadvustamisest, et Sa pole nende tunnetega üksi ning taevakehade seis mõjutab sarnaselt väga paljusid tundlikke inimesi. Samuti sellest, et see periood on mööduv nagu kõik siin elus ning ehk aitavad ka allpool toodud soovitused, kuidas harmoonias toimida ja end leebelt tasakaalustada.

Kuuvarjutuse mõju hakkab tunda andma juba umbes 7 päeva enne täielikku varjutust ja kestab ka nädala peale kulminatsiooni. Inimesed kirjeldavad üsna sarnaseid sümptomeid, milleks võivad olla pealtnäha igasuguse põhjuseta ärrituvus, viha emotsioon kohe hommikul ärgates, igasugustest tühistest pisiasjadest närvi minemine, kergelt tekkivad konfliktid ja vastasseisud, seedehäired, hirm materiaalsete asjadega toimetuleku ees, seletamatud tervisemured, valud, krooniliste haiguste ägenemine jms.

Kuigi fotograafid püüavad punaseks värvuva verekuu ajal imelisi ja maagilisi pilte, siiski varjutuse vaatamine suurendab selle mõju veelgi ning see ei ole soovitav. Nii inimsed kui loomad võivad sel perioodil kogeda vaimseid kannatusi, ei ratsionaalne meel ega intuitsioon ei tööta selgelt ning aju on ka justkui „varjutuses”. Kuuvarjutuse ajal on inimeste meel, mõtlemine ja emotsionaalne sfäär väga haavatavad.

Head inimsed võivad mõelda kurje mõtteid ja siis pärast ennast veel nuhelda selle eest mõttega, et küll ma olen halb inimene. Meie allasurutud varjupool lihtsalt tuleb sel perioodil nähtavaks ja enese tuumhaavade ja varjude tervendamine on üks kõige olulisemaid vaimseid praktikaid, mida enda heaks teha saame.

Kui ühelt poolt peetaksegi kuuvarjutust nn ohtlikuks ajaks, mil materiaalses maailma aktiivne tegutsemine, uute asjade algatamine, äritegevus jms ei ole soositud, siis teisalt on see periood täielik kingitus vaimses mõõtmes teemade lahtimõtestamiseks ja spirituaalseteks praktikateks. Kõik negatiivne ja madalsageduslik tuuakse päevavalgele. Kõik, mis on aga nähtavaks saanud, kõigega on võimalik tegeleda, seda puhastada ning tervendada.

Tuntud astroloog Pavel Globa on öelnud varjutuste kohta järgmist:

Varjutuste roll ja funktsioon on väga oluline. Nad aitavad mõistav karmat, mille oleme ühel või teisel viisil kogunud, ja teadvustavad seda võimalikult lühikese ajaga.

Varjutused paljastavad alati meie probleemid ja võimaldavad neil võimalikult lühikese aja jooksul realiseeruda. Nad intensiivistavad meie probleemid ja avavad need seejärel kiiresti. Varjutused on puhastavad, neil on meditsiiniline funktsioon, puhastav, lausa kirurgiline toime. Kuid need võivad olla hirmutavad, kõik ei talu neid. See on kirurgiline sekkumine meie saatusesse, mille põhjustame me ise.

Kui meiega juhtub varjutuse ajal midagi halba, tähendab see, et see on hea, et see juhtus, sest me lunastasime seeläbi oma karmat.

Kuuvarjutus soodustab võimalust muuta radikaalset oma vaatenurka nii nagu õpetab POODU kaart taro suures arkaanis või nagu juhtus jumal Odiniga, kes rippus pea alaspidi Yggdrasili puul ning sai sügava taipamuse ning ilmutuse ruunidest. Samamoodi võid ka Sina hakata nägema oma elu ja reaalsust täiesti uue, selginenud ja ärganud pilguga.

Mida siis teha selleks, et see periood enda kõrgemaks hüvanguks tööle panna?

Kõigepealt mõtiskle hetkeks selle üle, kuidas kuuvarjutus kui nähtus tekib. Täielik kuuvarjutus tekib, kui Maa jääb täpselt Päikese ja Kuu vahele ehk kõik meile kõige olulisemad taevakehad on täielikus joondumuses.

Päike – see on meie vaim, teadvus, tahtejõud, tahtlikud tegevused, loov energia. See sümboliseerib loovat meesenergiat, isakuju, naise jaoks meest, meest ennast, tema eluenergiat. Samuti aga päikesepõimikut, meie egoteadvuse elupaika; kõike, mis paistab väljapoole, on valgustatud ja nähtav.

Kuu – vastutab intuitsiooni, alateadvuse, aimduse, teadvustamata käitumise eest, sümboliseerides meie hinge, loovat naisalget, ema, emainstinkte, viljakust, elu, perekonda, mehele naist. Samuti aga ka meie varjukülgi, tumedamaid teadvustamata sügavaid hoovusi, salapäraseid jõude, mis tekitavad tõuse ja mõõnu, mis meie kontrollile ega tahtele ei allu, kuid meie elutsükleid ometigi jõuliselt mõjutavad.

Maa – püha ema, Gaia, elusorganism, kus kõik on kõigega seotud ja mis on meie mõtete, tunnete, sõnade materiaalseks väljenduseks, kodu, esivanemad, juurdumine, elu jätkumine, paradiis, mis on antud meile hoida, kohalolu, maandatus, meie kui Loojate materiaalne väljendumine.

Selleks, et selles perioodis terveneda, puhastuda ja kasvada, püüa eneses leida samasugune joondumus. Mõned soovitused, kuidas seda lubada ja soodustada:

 • Tõmbu võimalusel ööpäevaks aktiivsest elust tagasi

 • Paastu, tee mahladieet või söö kerget taimset toitu – nii nagu Sulle sobib.

 • Väldi täielikult alkoholi.

 • Joo rohkelt puhast vett. Eriti hea, kui leiad allikavett. See aitab kõigel toksilisel kehast lahkuda.

 • Tee igasuguseid veeprotseduure: kontrastdušs, vann, uju rabajärves vms koos taotlusega puhastumiseks.

 • Loo püha ruum, süüta küünal, puhasta kodu viiruki, palo santo, salvei või muudest taimedest tehtud suitsutajaga, korrasta oma altar – selle tegevuse läbi korrastad alati oma sisemaailma.

 • Ole avatud ja vastuvõtlik kõigi üleskerkivate tunnete ja mõtete suhtes. Neid märgates ütle näiteks mõttes: „Tervitan teid kogu oma armastusega.” Luba tundel/mõttel kasvada ilma vastuhakkamata, kasvõi upu sellesse ja seejärel luba sel loomulikul teel kõiksusesse lahustuda.

 • Mediteeri nii nagu oskad: istu lihtsalt vaikuses; vaatle küünlaleeki, merd või voolavat vett; vali mõni juhendatud meditatsioon või mantra; ümise väe- või regilaulu; lama maapinnal või istu selg vastu puud; jaluta looduses, kuula linnulaulu ja imetle õisi ja hiirekõrvul puid.

 • Palveta, nii nagu Sulle sobib. Kõnele ürgelmentidega (õhk, tuli, vesi, maa), Päikese, kuu, emakese Maaga, loodusvaimudega, Loojaga, Universumiga, Absoluudiga, Algallikaga, vaimsete teejuhtidega, väeloomadega või teiste vaimabilistega. Kõnele kõige sügavamal hingetasandil ja luba tõusetuda sõnadel südametasandilt.

 • Sünkroniseeri energiakeskusi näiteks asetades ühe käe sakraalkeskusele naba alla ja teise südamele või siis südamele ja kolmandale silmale ning kujuta kuidas energia voolab nende keskuste vahel vabalt ja takistusteta.

 • Visualiseeri kõikvõimalikul moel oma puhastumist, tervenemist, kergemat olekut ja kõrgemat puhtamat sagedust. Soovi korral kirjuta või joonista seda.

 • Praktiseeri tänulikkust. Märka öelda tänusõnu ka kõige pisemate, iseenesestmõistetavana tunduvate või pealtnäha igapäevasemate asjade eest. Tänulikkus loob kõige enam seda, mille eest tänulik olla ja aitab Sul jõuda kõrgemasse, puhtamasse ja pühamasse sagedusse.

 • Kõige olulisem on tegeleda iseendaga, mitte püüda mõjutada väliseid protsesse.

Kokkuvõttes võib öelda, et kuuvarjutused on teadlikule vaimsele inimesele võimsad transformatsiooni väravad.

Võib-olla oled Sa mõnikord tundnud, et kogu endaga tehtud vaimne töö ei vii Sind sihile. Su alateadvus on metafoorselt kui Augeiase tallid, mida Sa vaatamata pidevale eneses kaevamisele pole suutnud sõnnikust puhastada. Võid nüüd kujutada kuuvarjutust kui appi tulnud Heraklest, kes aitab Sul võimsad puhastavad jõed sellest kõigest läbi uhtuda. 

Teadliku lähenemise korral kätkeb kuuvarjutuse värav endas väga suurt potentsiaali ja võimalust. See on võimalus vabaneda kehasse allasurutud destruktiivsetest tunnetest, mustritest, programmidest ning enesehävituslikest mõtetest. Võimalus muuta radikaalset oma vaatenurka nii nagu õpetab POODU kaart taro suures arkaanis või nagu juhtus jumal Odiniga, kes rippus pea alaspidi Yggdrasili puul ning sai sügava taipamuse ning ilmutuse ruunidest. Samamoodi võid ka Sina hakata nägema oma elu ja reaalsust täiesti uue, selginenud ja ärganud pilguga.

Samuti usutakse, et sellel perioodil sügavalt puhastudes ning uuenedes võivad meis avalduda ülivõimed, selgeltnägemise ja -tajumise anded, meie kõrgem potentsiaal, mida oleme seni pidanud vaid väheste valitute õnnistuseks.

Armastusega

Nida